"Błogosławieni jesteście, bo kiedy byłem chory psychicznie..."

Dyskusje na absolutnie każdy temat np. informatyka, kino, książka, muzyka, sport itp.
cezary
"Błogosławieni jesteście, bo kiedy byłem chory psychicznie..."

Post autor: cezary » 06 kwietnia 2018, 20:54 - pt

"Mianowicie myślę sobie, że na Sądzie Ostatecznym ci z lewej strony usłyszą również takie słowa: ,,Byłem chory psychicznie, a wyście się Mnie bali i unikaliście Mnie, i w ten sposób pogrążaliście Mnie w jeszcze większej izolacji i samotności. W waszych rozmowach ze Mną czułem drwinę i lekceważenie, i w ten sposób uniemożliwialiście Mi wiarę w moją ludzką godność. Uważaliście, że nie zasługuję na szacunek ani na zwyczajną ludzką dobroć, i w ten sposób kazaliście Mi się czuć kawałkiem ludzkiego złomu, a nie człowiekiem".

Natomiast do tych po prawicy Jezus odezwie się zapewne również w ten sposób:, wyście zobaczyli we Mnie człowieka ciężko poranionego i staraliście się otoczyć Mnie stosowną troską i opieką. Umieliście zauważyć, że jestem spragniony ludzkiej miłości, i znaleźliście sposoby, żeby Mi swoją miłość okazywać. Rozumieliście moje lęki i cierpliwie budowaliście we Mnie poczucie bezpieczeństwa. Nie przerażała was moja nienormalność ani zakłócenia w używaniu rozumu, ale okazując Mi szacunek, pomagaliście Mi wrócić do psychicznej i duchowej równowagi".

"Dziękuję wam, moi Kochani Bracia i Siostry — powie Jezus do tych z prawej strony — za całe to dobro, jakie staraliście się Mi wtedy okazywać. Weźcie w posiadanie Królestwo, przygotowane wam od założenia świata".

https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/pr ... chora.html

Krzysztof
Re: "Błogosławieni jesteście, bo kiedy byłem chory psychicznie..."

Post autor: Krzysztof » 09 kwietnia 2018, 20:24 - pn

:)
.

ODPOWIEDZ