złote myśli, złote rady

Dyskusje na absolutnie każdy temat np. informatyka, kino, książka, muzyka, sport itp.
budkatelefoniczna
Kontakt:
złote myśli, złote rady

Post autor: budkatelefoniczna » 16 marca 2018, 17:30 - pt

Wypisujecie tutaj wszystkie złote myśli, rady itp... które w jakiś tam sposób pomogły Wam z mierzeniem się ze schizofrenią

Czasami sobie myślę, że przez schizofrenię zaniedbałem wiele znajomości. Wśród wielu znanych mi osób błyszczy mi przed oczami rada Davida, który miał 34 wyroki sądowe na karku powiedział mi coś istotnego... sens i przesłanie jego słów jest następujące

teraz jej chwila życia, której jest nam źle, smutno, czy też czujemy się tym skrępowani, wstyd nam za nas... nie mniej jednak sam zobaczysz przyjdzie jeszcze taki czas w którym będziemy to dobrze wspominać i się z tego śmiać.
Wierzę, że takie a nie inne powinniśmy mieć podejście do różnych życiowych sytuacji, które nas przytaczają, chodzi o to aby pamiętać i wierzyć w to, że w życiu chodzi o to aby się w swoim czasie gdy już mamy to za sobą śmiać... nawet z największego zła które nas spotyka. Ja do niczego innego nie zmierzam, aby ten koszmar który mnie spotkał przekształcić na swój atut, czy jak kto woli powód do radości... i o to chodzi aby czerpać z życia jak najwięcej... aby każde doświadczenie nas wzbogacało... aby umysł nie przestawał w to wierzyć, że pewnego dnia wyjdzie nam to na dobre.

wspomnę więcej jak nabiorę ochoty... dla mnie ta rada, złota myśl Davida podtrzymuje mnie na duchu nie raz.. gdy wydawać by się mogło w danej chwili, że jestem w beznadziejnej sytuacji... Grunt aby nie przestawać wierzyć w to, że wyjdzie nam to na korzyść

dla mnie jest to myśl przewodnia w wielu sytuacjach
Rada dla tych, którzy pragną aby w swoim czasie uśmiech im nie schodził z ust

admin
Administrator
Kontakt:
Re: złote myśli, złote rady

Post autor: admin » 16 marca 2018, 17:35 - pt

:arrow: Jest zasada która często działa;
Co cię nie zabije to cię wzmocni
I ja to potwierdzam choć nie zawsze tak jest

Krzysztof

Post autor: Krzysztof » 16 marca 2018, 17:42 - pt

@admin
ten temat chyba powinien zostać przeniesiony bo to dział LEKI ?
.

admin
Administrator
Kontakt:

Post autor: admin » 16 marca 2018, 17:43 - pt

Masz oczywiście rację. Już go przeniosłem

budkatelefoniczna
Kontakt:

Post autor: budkatelefoniczna » 16 marca 2018, 17:50 - pt

złote myśli też potrafią być lekiem... ja inaczej bynajmniej do swojego leczenia inaczej nie podchodzę... nie mniej jednak... uważam, że można przenieść... stworzyć jakiś odpowiedni dział coś jak placebo w którym można by opisywać metody polegające na kształtowanie się naszej psychiki, lub jakiś inny w którym można by to wpasować....

a co nie zabije to nas wzmocni... to nie głupie... jeżeli raz się przekonany do jakieś rady i przyjdzie chwila w życiu po której to spostrzeżenie okaże się trafne... to będziemy bardziej przekonani do tego aby następnym razem bardziej wierzyć i nie mało pocieszać się czy też motywować tą myślą

Krzysztof

Post autor: Krzysztof » 16 marca 2018, 17:53 - pt

@budkatelefoniczna - uważam ze tez musimy wyciągać wnioski z tego co nas doświadcza. Uczyć się na błędach i nie popełniać ich więcej (szczególnie tych samych!).
.

admin
Administrator
Kontakt:

Post autor: admin » 16 marca 2018, 17:55 - pt

:arrow: A jeszcze lepiej uczyć się na cudzych błędach /swoich też/

Krzysztof

Post autor: Krzysztof » 16 marca 2018, 17:57 - pt

Na cudzych ciężko się uczyć. Np. dzieci są ostrzegane przez mądrzejszych rodziców którzy lepiej znają życie a i tak niestety popełniają błędy. :(
.

budkatelefoniczna
Kontakt:

Post autor: budkatelefoniczna » 16 marca 2018, 18:04 - pt

Nie inaczej... ja mam pewną zasadę ilekroć coś mnie złego spotka w skutek błędu i przychodzi mi się mierzyć z niecodzienną sytuacją.... otóż w takich okolicznościach myślę sobie o wszystkich osobach, które mogły coś podobnego doświadczyć staram się ich zrozumieć... i znaleźć na to lekarstwo... czasami popadam w takie tarapaty, że nie wypada mi nawet aby mi zależało na sobie... wtedy koncentruje się na innych osobach i szukać rozwiązania dla nich... przychodzi co do czego... a na takim działaniu udaje mi się nie raz skorzystać...
Biorąc na świadka schizofrenię i każdą inną sytuację... gdy mierzymy się z nią myśląc nie tylko o sobie ale i o innych... to mamy od całego świata większe natchnienie i lepsze pomysły aby z tego wyjść z jak największą korzyścią

Krzysztof

Post autor: Krzysztof » 16 marca 2018, 18:06 - pt

Uważam ze idąc przez świat nie należy egoistycznie patrzeć tylko na siebie i swoje ego, swoje uczucia i swój interes ale tez empatycznie spróbować wcielić się w role i uczucia drugiej osoby. To bardzo pomaga.
.

ODPOWIEDZ